PICO Мултивит сируп, 150 мл

PICO Мултивит сируп, 150 мл
490,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
031623C
favorite_border

Опис на производот

Пико мултивит ги задоволува зголемените потреби на телото за витамини и го заменува нивното отсуство во исхраната. Сирупот се дава кај деца во следните случаи:

  • Намален апетит
  • Зголемен замор кај децата од училишна возраст
  • Заостанат раст
  • Како додаток при лекување со антибиотици
  • Како витамински додаток, особено во зима и во пролет

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: витамин Б1, витамин Б6, витамин Б12, витамин Б2, витамин Ц, витамин Е, витамин А, витамин Д3, пантотенска киселина, фолна киселина, калиум (калиум пирофосфат), магнезиум (магнезиум пирофосфат-цитрат), манган (манган пирофосфат), цинк (цинк глуконат), бакар (бакар глуконат), екстракт од ацерола со 50% витамин Ц (Malpighia punicifolia, maltodekstrin), екстракт од грејпфрут, арома, вода, фруктоза, сок од јагода (Fragraria vesca), сок од малина (Rubus idaeus), сок од капина (Rubusfruticosus), згуснувач: ксантангума, конзерванси: лимонска киселина, калиум сорбат, натриум бензоат, овошје екстракт од бозел (Sambucus nigra, maltodekstrin).

Употреба

  • 1-3 години – 2 x 5 мл/ден
  • 4-6 години – 3 x 5 мл/ден
  • над 6 години – 3 x 5 мл/ден

Сирупот Пико мултивит треба да се зема по оброк, чист или може да се раствори во чај или во друга течност.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се