PICO Пиколино крем со цинк оксид, 75 мл

PICO Пиколино крем со цинк оксид, 75 мл
500,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029737C
favorite_border

Опис на производот

Пиколино е корисен во случаи на дерматитис, иритација од пелени кај децата и егзема. Присуството на цинк оксид ѝ дава на кожата смирувачки ефект. Маслиновото масло и маслото од бадем ѝ даваат на кожата олеснувачки ефект.

Присуството на витаминот Е овозможува заштитно и антиоксидантно дејство. Пантенолот ѝ овозможува на кожата мекост и истата ја прави здрава. Алое вера ја навлажнува кожата, ја штити и омекнува по природен пат.

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав: цинк оксид 25%, маслиново масло, бадемово масло, витамин Е и алое вера.

Употреба: се нанесува на чиста кожа неколку пати во текот на денот или при секое менување на пелени. Нанесете го производот на површината од кожата и втријте го со лесна масажа, доколку е потребно покријте го со газа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се