PICO Утисан сируп, 120 мл

PICO Утисан сируп, 120 мл
650,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029734C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Додаток во исхраната во вид на сируп кој содржи сок од брусница (1000 мг на брусница во 10 мл сируп)

Дејство: Антисептик и антиинфламатор на уринарниот систем.

Го зајакнува имунолошкиот систем на уринарниот тракт и е ефикасен против инфекции од ешерихија коли и стафилококи.

  • Безбеден за деца над 1 година и за трудници.

Пакување: 120 мл

Содржина

Состав: вода, сок од брусница (vaccinium macrocarpon), конзерванси: калуим сорбат, натриум бензоат, згуснувач: гума ксантана, средство за регулирање на киселоста: лимонска киселина.

Употреба

  • 1-3 години: 5 мл сируп
  • 3-12 години: 10 мл сируп
  • Од 12 години и возрасни: 15 мл сируп

Препорачаната доза да се раствори во една чаша вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се