PICO Витамин Ц капки, 15 мл

PICO Витамин Ц капки, 15 мл
330,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029742C
favorite_border

Опис на производот

  • Го зајакнува имунолошкиот систем
  • Витаминот Ц ја претставува првата линија на заштита на организмот од слободните радикали и обезбедува заштита од оксидантните агенси кои се токсични за клетките
  • Има значајна улога за кожата, коските, мускулите и крвните садови
  • Ја помага апсорпцијата на железо, кое е неопходно за производството на црвените крвни клетки
  • Го помага заздравувањето на раните
  • Се употребува за третирање и спречување на недостигот на витамин Ц, против болеста предизвикана од таквиот недостиг т.е. скорбут

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав:  витамин Ц (л-аскорбинска киселина), вода, арома, конзерванси: натриум бензоат, калиум сорбат, засладувач: саркулоза.

Дозирање:

Педијатриска доза: 1 капка = 2,5 мг витамин Ц

    0-1 година – 14 капки

    1-3 години – 16 капки

    4-6 години – 18-20 капки

Предупредување: Да не се пречекорува препорачаната дневна доза. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува директна изложеност на топлина.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се