PICO Железо со витамин Ц 200 мл

PICO Железо со витамин Ц 200 мл
650,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030295C
favorite_border

Опис на производот

Железото придонесува за:

  • Нормална функција на имунолошкиот систем
  • Нормална когнитивна функција
  • Нормално формирање на црвени крвни клетки и хемоглобин
  • Нормален транспорт на кислород во телото
  • Намалување на замор

Железото има улога во процесот на клеточната делба

Витамин Ц ја зголемува апсорпцијата на железо

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: содржина во шишето: 50% витамин Ц oд ацерола, вода, фруктоза, багремов мед, сок од концетрат од јагода, сок од концетрат од малина, екстрат од листови од спанаќ (Spinacia oleracea), екстракт од семе од сладок бадем (Prunus Dulcis), алфа-алфа екстракт од луцерка (Medicago sativa), екстракт од лист од поточарка (Nasturtium officinalis), концетрат од црна рибизла, железо глуконат, арома.

Состав во депозит капачето: витамин Ц гранули (л-аскорбинска киселна), пченкарен скроб, лактоза.

Дозирање:

Деца – 1 x 5 мл на ден

Возрасни – 1 x 10-20 мл на ден

Начин на употреба: витаминот Ц во Пико фер Ц се наоѓа во форма на прав, во капачето од шишето. По притискање на капачето, витаминот Ц се истура во течноста и може да се пие како таков или да се раствори во вода или во друга течност.

Предупредување: да не се пречекорува препорачаната дневна доза. Да се чува на ладно и суво место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се