PJ PHARMA Quatrefol, 30 таблети

Farmaimpresa Quatrefol
PJ PHARMA Quatrefol, 30 таблети
299,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
055984C
favorite_border

Опис на производот

Quatrefol е производ на база на фолна киселина од Quatrefolic®. 
Достапен е во форма на перорална дисперзибилна таблета која овозможува подобра апсорпција.

  • Quatrefol е наменет за деца над 3 годишна возраст и возрасни

Се користи за: 

  • Надополнување на исхраната со фолати
  • При состојби на зголемена потреба од фолати како што се хиперхомоцистенемија, анемија и сл.
  • За време на бременост и доење за максимална поддршка на мајката и фетусот/ новороденчето

Пакување: 30 таблети.

Содржина

Состав: 
1 таблета содржи: 
Quatrefolic® 400 мкг

Состојки: средство за зголемување на волуменот: манитол, микрокристална целулоза, целулозен гел; ксилитол, дикалциум фосфат, средство против стврднување: поливинил полипиролидон, моно и диглицериди на масни киселини, магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид; арома, Quatrefolic® ((6S)-5-метилтетрахидрофолна киселина, глукозамин сол), киселина: лимонска киселина; засладувач: сукралоза.

Заради присуството на природни состојки во состав на производот, изгледот на истиот може да биде различен од серија до серија: ова нема влијание на квалитетот на производот. 

Употреба: Се препорачува една таблета на ден.

Предупредување:

Во случај на пречувствителност на било која од состојките, прекинете ја употребата на производот.

Да се чува на места недостапни за деца под 3 годишна возраст. 
Да се чува на температура од 12°C до 25°C (релативна влажност <50%), на суво место, заштитено од извори на топлина и светлина. 
Немојте да го чувате производот на места каде се присутни опасни материи, како амонијак, бензин, ацетон или запаливи лесно испарливи супстанции. 
Да се употребува до крај на датумот наведен на пакувањето.
Рокот на употреба се однесува на неотворено пакување соодветно чувано.
Да не се употребува производот, ако пакувањето е оштетено.

Не се препорачува употреба на производот во случај на позната пречувствителност на било која состојка во состав на производот. 
Да не се употребува кај деца под 3 годишна возраст.
Земајте го граничниот производ во согласност со упатството за употреба. 
Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана и за здрав начин на живот.  
Производот содржи засладувач. Прекумерна употреба може да има лаксативно дејство.
Ако сте бремени или доите консултирајте се со лекар пред употреба на било кој производ.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се