PLUSMED Тест ленти за гликемија, 50 ленти

PLUSMED Тест ленти за гликемија, 50 ленти
746,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
039128C
favorite_border

Опис на производот

Plusmed fastTTest Тест ленти за гликоза во крвта се користат со plusmed fastTTest мерач на гликоза во крвта за квантитативно мерење на гликоза (шеќер) во целата крв добиена од врвот на прстот, дланката и подлактицата.

Plusmed fastTTest ленти се за тестирање надвор од телото (ин витро дијагностичка употреба).

  • За тестирање на гликоза во капиларната крв
  • Мала големина на примерок од крв (0,5 μl)

Пакување: 50 тест ленти во кутија

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се