POLPHARMA Метафен 200 мг/325 мг 10 таблети

POLPHARMA Метафен 200 мг/325 мг 10 таблети
90,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
019943C
favorite_border

Опис на производот

Метафен содржи две активни супстанции како ибупрофен и парацетамол кои имаат аналгетско, антипиретично и антиинфламаторно дејство.

Се користи при:

 • Главоболка
 • Мигрена
 • Болни менструации
 • Забоболка
 • Болка во мускули (мијалгија)
 • Болка во коски и зглобови
 • Болка во долниот дел на грбот
 • Невралгија
 • Треска

Метафен е наменет за возрасни и адолесценти над 12 годишна возраст.

Пакување: 10 таблети

Содржина

Состав: Секоја таблета содржи 200 мг ибупрофен и 325 мг парацетамол.

Употреба

 • Возрасни: единечна доза од 1 до 2 таблети која може да се земе до три пати во текот на денот, ако е потребно.

Не земајте повеќе од 6 таблети дневно!

 • Адолесценти над 12 годишна возраст: единечна доза од 1 таблета. Оваа доза може да се земе до три пати дневно, ако е потребно.

Не земајте повеќе од 3 таблети дневно.

Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството! 
За ризикот и несаканите дејства советувајте се со лекар или фармацевт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се