POLSKI LEK Вербаскон грип за деца, 10 кесички

polski lek verbascon grip kids deca
POLSKI LEK Вербаскон грип за деца, 10 кесички
214,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037344C
favorite_border

Опис на производот

Вербаскон кидс е производ за деца над 3 години и возрасни, наменет за намалување на проблемите на респираторниот систем како што се кашлица и иритации на грлото. Специјална формулација составена од природни состојки:

  • Корен од африкански здравец - придонесува во намалување на проблемите на респираторниот систем како што се кашлица и иритации на грлото
  • Цвет од црн бозел - придонесува во намалување на симптомите на иритација на горниот дел од респираторниот систем
  • Цвет од лопен - придонесува во намалување на симптомите на иритација на грлото и хранопроводот
  • Цвет од липа – има благопријатно дејство на респираторниот систем
  • Дополнително содржи витамин Ц и цинк кои придонесуваат за нормална функција на имуниот систем

Пакување: 10 кесички по 5 г

Содржина

Состав:   

1 кесичка содржи:

Африкански здравец екстракт од корен
(Pelargonium sidoides DC.)  
20 мг
Црн бозел екстракт од цвет (Sambucus nigra L) 20 мг
Лопен екстракт од цвет (Verbascum Thapsus L.) 20 мг
Липа екстракт од цвет (Tilia cordata Mill.)  20 мг
Витамин Ц   40 мг (50%*)
Цинк  5 мг (50%*)

*препорачано дневно внесување
            
Состојки: малтодекстрин; средство за зголемување на волуменот: сорбитол; регулатор на киселина: јаболкова киселина; цвекло во прав; арома; витамин Ц (Л-аскорбинска киселина); средство против стврднување: силициум диоксид; екстракт од корен од јужноафрикански здравец (Pelargonium sidoides DC.); екстракт од цвет од црн бозел (Sambucus nigra L.); лопен екстракт од цвет (Verbascum thapsus L.); екстракт од цвет од липа (Tilia cordata Mill.); засладувачи: сукралоза, стевиол гликозиди; цинк оксид.
Производот содржи засладувачи.
 

Употреба: растворете ја содржината на кесичката во 100 мл топла вода.

  • Деца од 3 до 6 години: 1 кесичка нa ден.
  • Деца над 6 години и возрасни: 2 кесички на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се