POLSKI LEK Вербаскон за грло 24 таблети

POLSKI LEK Вербаскон за грло 24 таблети
99,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
048811C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Вербаскон таблети за грло се формулација на база на состојки од природно потекло како Исландски лишај, кој придонесува за смирување на иритациите на грлото, ждрелото и гласните жици и африкански здравец, кој придонесуваат за смирување на респираторниот систем.

Вербаскон таблетите за грло се наменети при проблеми со грлото предизвикани од: суво грло и засипнатост, прекумерно оптоварување на гласните жици, сув воздух, сува кашлица, ограничено дишење на нос.

Производот е наменет за возрасни и деца над 6 години.

Пакување: 24 таблети

Содржина

Состав:        

1 капсула содржи:                                     

Екстракт од исландски лишај  17 мг
Екстракт од корен на африкански здравец 6,7 мг
од кој танини 0,3 мг
Екстракт од цвет на лопен  6,7 мг
Витамин Ц 16 мг (20%)*

*препорачано днвно внесување

Состојки: средство за зголемување на волуменот: сорбитол, засладувач: ксилитол; природна арома; боја: антоцијани; витамин Ц (како Л-аскорбинска киселина); екстракт од исландски лишај (Cetraria islandica (L.) Ach.); средство против стврднување: полиетилен гликол, поливинилпиролидон; репка прашок; екстракт од корен на  Африкански здравец (Pelargonium sidoides DC.); екстракт од цвет на лопен (Verbascum thapsus L.); киселина: лимонска киселина; засладувачи: цикламати, сахарини.

Verbascon Gardlo таблетите за џвакање не содржат шеќер.

Употреба: се препорачуваат по 6 таблети на ден, таблетата треба да се остави полека целосно да се растопи во устата. Производот е наменет за возрасни и деца над 6 години.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се