Потенцијал, 30 таблети

Потенцијал, 30 таблети
921,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
036307C
favorite_border

Опис на производот

Potencijal се употребува како додаток на исхраната. Содржи цинк за одржување на нормални нивоа на тестостерон, нормален фертилитет и репродукција, нормално функционирање на имуниот систем и нормална когнитивна функција.

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав: две таблети содржат:

Семе од гуарана во прав 30 мг
Корен од женшен во прав 24 мг
Лист од рузмарин во прав 22 мг
Лист од зелен чај во прав 20 мг
Сув екстракт од надземен дел на очајница 20 мг
Надземен дел од чубрика во прав 20 мг
Цинк (како цинк оксид) 6 мг/60% ПДВ*

*ПДВ - Препорачан дневен внес.

Други состојки: средства за зголемување на волуменот: микрокристална целулоза, сорбитол и средства против згрутчување: магнезиум стеарат, талк.

Употреба: 1 таблета 2 пати дневно.

Дополнително може да се користи уште 2 таблети, 30-45 минути пред сексуална активност.

Предупредување: препаратот не се препорачува кај трудници, доилки, деца помлади од 18 години, како ни на лица преосетливи на било која од состојките на производот.

Поради тоа што содржи семе на гуарана, посебна претпазливост се советува кај луѓе со осетлив кардиоваскуларен систем, болести на бубрези, хипертиреодизам, зголемена предиспозиција за грчеви и кај луѓе со психички пореметувања. Зголемена употреба може да предизвика лаксативен ефект.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се