POWER D/N Forte, 10 капсули

POWER D/N FORTE
POWER D/N Forte, 10 капсули
2.220,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
055678C
favorite_border

Опис на производот

POWER D/N FORTE® хербалната формула е додаток во исхрана.

  • Наменета за мажи

Пакување: 10 капсули.

Производител: Doms Pharmaceuticals, Ahmedabad, Индија.

Содржина

Состав: Една капсула содржи: 

Chlorophytum borivilianum 100 мг
Tribulus Terrestris Extract 50 мг
Strychnos Nux-Vomica 10 мг
Mucana Prupiens 50 мг
Syzygium Aromaticum 5 мг
Bixa Orellana 5 мг
Holostemma Adakodien 10 мг
Withania Somnifer 150 мг
Anacyclus Pyrethrum 25 мг
Myristica Fragrans 10 мг
Crocus Sativus 5 мг
Asphaltum Punja-Bianu 10 мг
Elettaria Cardamomum 10 мг

 

Начин на употреба: Се зема една Power D/N Forte капсула 30 минути пред сексуалниот чин. Ефектот се постигнува за 45 до 60 минути. Не смеат да се земаат повеќе од две капсули наеднаш.

Предупредување: Доколку имате проблеми со срцето потребно е да се консултирате со лекар. Ако се развијат несакани ефекти веднаш престанете со употреба на капсулите. Производот не смее да се употребува по датумот на истекот на рокот на употреба што е наведен на кутијата. Не треба да бидее замена за здрава и балансирана исхрана.

Начин на чување: Да се чува на суво место на температура до 25⁰C. Подалеку од дофат на деца!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се