PRANAROM Bio Aromaforce Капсули за нос и грло, 30 капсули

pranarom capsules nez-gorge kapsuli grlo nos aromaforce
PRANAROM Bio Aromaforce Капсули за нос и грло, 30 капсули
514,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052703C
favorite_border

Опис на производот

  • Додаток на исхрана
  • Сертифициран органски производ
  • Производот е наменет за возрасни и адолесценти (18+)

Со есенцијално масло од оригано кое придонесува за одржување на здравјето на респираторниот систем.

Пакување: 30 капсули.

Содржина

Состав:

  на 3 капсули:
Семе од репка 0,6 г
Оригано 0,21 г
Лимон 0,015 г

Состојки: растително масло: Brassica napus* (семе од репка); желатин* (Gelatine); есенцијално масло: Origanum vulgare* (оригано), Citrus limon* (лимон); глицерин* (Glycerine); антиоксиданс: екстракт богат со токофероли.

*Биолошко производство

Бојата на капсулите може да варира, овие варијациите се резултат на употребата на природни и биолошки есенцијални масла и не влијаат на квалитетот на производот.

Употреба: по 1 капсула пред или за време на оброк, 3 пати на ден - во тек на 7 дена.

Мерки на претпазливост:

Капсулата треба да се проголта цела, со малку вода. Да се чува на места недостапни за деца. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Пред употреба консултирајте се со вашиот лекар. Да се чува на места заштитени од извори на топлина и светлина. Овој производ не е лек. Производот не представува замена за разновидна и балансирана исхрана и за здрав начин на живот. Да не се користи кај бремени жени и доилки, деца и адолесценти под 18 годишна возраст и кај постари лица.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се