PRANAROM Bio Aromaforce Пастили за грло, 21 пастила

pranarom pastilles gorge apaise et adoucit aromaforce pastili grlo
PRANAROM Bio Aromaforce Пастили за грло, 21 пастила
374,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052707C
favorite_border

Опис на производот

  • Додаток на исхрана
  • Погодно за вегани
  • Производот е наменет за возрасни и деца над 12 години (+12)
  • 100% природни состојки
  • Со мајчина душица
  • Смирува и омекнува

Со есенцијални масла од мајчина душица и пеперминт за смирување на грлото, фаринксот и гласните жици.

Пакување: 21 пастила.

Содржина

Состав:

  На 5 пастили:
Лимон 56 мг
Пеперминт 42 мг
Камфор 35 мг
Мајчина душица 21 мг
Оригано 10,5 мг
Кинески цимет 5,25 мг
Ловоров лист 3,5 мг
Каранфилче 1,75 мг

Состојки: засладувач: сорбитол; есенцијални масла: Citrus limon (лимон), Mentha piperita (пеперминт), Cinnamomum camphora (камфор), Thymus vulgaris ct Thujanol (мајчина душица), Origanum compactum (оригано), Cinnamomum cassia (кинески цимет), Laurus nobilis (ловоров лист), Eugenia caryophullus (каранфилче); природна арома (црвено овошје); средство против стврднување: силициум диоксид [nano], магнезиум стеарат; засладувач: сукралоза.

Употреба:

  • Возрасни и деца > 12 години: по 1 пастила, 5 пати на ден, во тек на 5 до 7 дена

Мерки на претпазливост:

Да се чува на места недостапни за деца. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да не се користи во тек на повеќе од 14 дена. Да се чува на места заштитени од извори на топлина и светлина. Овој производ не е лек. Производот не представува замена за разновидна и балансирана исхрана и за здрав начин на живот. Да не се користи кај бремени жени и доилки и деца под 6 годишна возраст. Пред употреба консултирајте се со вашиот лекар.

Производот содржи засладувач. Прекумерна употреба може да има лаксативно дејство.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се