PRANAROM Bio Aromaforce Спреј за грло, 15 мл

pranarom spray gorge apaise la gorge aromaforce sprej za grlo
PRANAROM Bio Aromaforce Спреј за грло, 15 мл
420,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052702C
favorite_border

Опис на производот

  • Додаток на исхрана
  • Сертифициран органски производ
  • Погодно за вегани
  • Производот е наменет за возрасни и деца над 6 години
  • Може да го користат трудници после 5-тиот месец од бременоста

Со мајчина душица. Со есенцијални масла од мајчина душица и пеперминт за смирување на грлото, фаринксот и гласните жици.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав:

Растенија: на 24 прскања:
Пеперминт

0,023 г

Лимон

0,012 г

Рузмарин

0,011г

Зелено нане

0,008 г

Мајчина душица

0,008 г

Чубрика

0,008 г

Бор

0,008 г

Кинески цимет

0,001 г

Состојки: вода, фруктозен сируп*, сируп од смоква (Ficus carica)*, емулгатор: глицерин*; есенцијални масла: Mentha piperita* (пеперминт), Citrus limon* (лимон), Rosmarinus officinalis* (рузмарин), Mentha spicata*(зелено нане), Pinus sylvestris* (бор), Satureja montana* (чубрика), Thymus vulgaris ct thujanol* (мајчина душица), Cinnamomum cassia*

(Кинески цимет); емулгатор: ксантан гума, арабска гума; Helianthus Annuus (сончоглед) масло од семе*, антиоксиданс: Rosmarinus Officinalis (рузмарин) екстракт од лист*.

*Биолошко производство

Употреба: протресете пред употреба. Може да се користи од 3 до 8 пати на ден. Поставете го апликаторот во хоризонтална положба, внесете го во устата и насочете го кон грлото.

  • Возрасни и адолесценти над 12 години: до 3 прскања
  • Деца од 6 до 12 години, бремени жени (> 5-ти месец) и доилки: 1 до 2 прскања

Мерки на претпазливост:

Да се чува на места недостапни за деца. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да не се користи во тек на повеќе од 7 дена. Да се чува на места заштитени од извори на топлина и светлина. Овој производ не е лек. Производот не представува замена за разновидна и балансирана исхрана и за здрав начин на живот. Да не се користи кај бремени жени до 5 месец од бременоста и деца под 6 годишна возраст. Пред употреба консултирајте се со вашиот лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се