PRANAROM BUCCAROM Гел за орална нега и хигиена, 15 мл

pranarom gel bucco-dentaire buccarom 15 ml gel za oralna nega i higiena
PRANAROM BUCCAROM Гел за орална нега и хигиена, 15 мл
524,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054889C
favorite_border

Опис на производот

 • 100% природни и чисти есенцијални масла
 • Наменето за деца над 3 години и за возрасни

Направен е од одредени есенцијални масла, кои помагаат во намалување на болката предизвикана од орални заболувања. Идеален е како дополна на секојдневната нега на забите.

 • Етерични масла (11,20%)
 • Масло од лист на чајно дрво има антибактериско својство
 • Масло од вид на лимонова трева Cymbopogon martinii има антимикробно својство и ослободува од болка
 • Масло од пеперминт ја намалува болката при забоболка, ја намалува инфламацијата на непцата
 • Масло од ловоров лист помага при ранички во устата
 • Масло од каранфилче помага при воспаленија и рани во устата, ја дезифинцира раната и помага во регенерација на истата. Исто така, користи при намалување на крварења од непцата
 • Масло од ѕвездест анасон има антивирусни својства
 • Масло од корен на ѓумбир има антибактериски својства, помага при кариес и го зајакнува ткивото на непцето околу забите
 • Масло од Cedrelopsis grevei има антиинфламаторно својство
 • Масло од семе на таману уништува 30 видови на бактерии кои често се наоѓаат во усната шуплина
 • Екстракт од прополис ја превенира и контролира инфекцијата на ткивото на непцето

Секое чувство на непријатност во оралната сфера ќе биде ублажено со овој гел, благодарение на неговите смирувачки и ресторативни својства.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: вода, натриумакрилат/кополимерна акрилоилдиметилтаурат/полиизобутен/каприлил каприлглукозид, етерични масла (11,20%) масло од лист на чајно дрво, масло од вид на лимонова трева Сymbopogon martinii, масло од пеперминт, масло од ловсров лист, масло од каранфилче, масло од вездест анасон, масло од корен на ѓумбир, масло од Cedrelopsis grever, масло од семе на таману, екстракт од прополис: калиумсорбат, натриумбензоат, стевиа, гераниол, еугенол, лимонен, линалол, фарнесол, цитрал.

Придонесува за оптимална орална хигиена.

Синергијата на дополнителните есенцијални масла кои го сочинуваат овој гел ја штити устата и ги смирува чувствителните делови.

Локална употреба: земете мала количина гел и нанесете на саканото место. По можност, не ја плакнете устата и не јадете или пиете во рок од еден час по нанесувањето на производот.

Дневна хигиена: нанесете од гелот на четката за заби, дополнете со паста за заби и продолжете со нормално миење на забите.

Мерки на претпазливост: Измијте ги рацете пред и по нанесувањето на гелот. Избегнувајте контакт со очи (во случај на случаен контакт, темелно исплакнете со вода). Да се чува подалеку од дофат на мали деца.

Да не се користи кај деца под 36 месеци.

Да не се користи кај бремени жени.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се