PROBIOS Органски безглутенски колач од ориз со црвено овошје, 200 г

PROBIOS Органски безглутенски колач од ориз со црвено овошје, 200 г
289,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
031382C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ.
  • Без глутен
  • Без млеко
  • Без јајца
  • Без палмино масло

Нето-тежина: 200 г (содржи: 6 поединечни пакувања по 33.4 г)

Содржина

Состав: 30% џем од јагоди и малини (шеќер од шеќерна трска*, пире од јагоди* 24,5%, пире од малини*10,5%, средство за желирање: пектин, регулатор на киселост: лимонска киселина), 9% оризово брашно*, пченкарно брашно*, брашно од наут*, компиров скроб*, шеќер од шеќерна трска*, сончогледово масло, глукозо-фруктозен сируп од пченка*, 2,5% оризов скроб*, шеа путер*, растителни влакна од јаболко*, средство за нараснување (монокалциум фосфат, натриум бикарбонат), сол, природна арома*, антиоксидант: екстракт од шипка*, средство за зацврстување. гуар гума.

Може да содржи соја во траги.

*Од органско производство.

Нутритивни вредности: на 100 г производ: енергетска вредност 1707 кЈ/406 kcal, масти 13 г од кои заситени 2.9 г, јаглехидрати 69 г од кои шеќери 37 г, протеини 2.1 г, сол 0.5 г.

Нутритивни вредности на 33.4 г (1 колач): енергетска вредност 568 кЈ/135 kcal, масти 4.3 г. од кои заситени 1 г, јаглехидрати 23 г, од кои шеќери 12 г, протеини 0.7 г, сол 0.2 г.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се