PROBIOS Органски безглутенски макарони од повеќе житарки 340 г

PROBIOS Органски безглутенски макарони од повеќе житарки 340 г
169,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045145C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Без глутен
  • Со пченка, ориз, интегрален ориз, хелда, киноа

Тестенините од повеќе житарки на Probios произведени од органско брашно од пченка, ориз, интегрален ориз, елда, киноа, не содржат глутен и се погодни за лица кои не смеат да користат глутен а сакаат вкусно предјадење.

Посебниот начин на производство, овозможува лесна подготовка и совршено апсорбирање на зачините.

Подготовка: Ставете 1 л вода да зоврие и додадете 7 г сол. Ставете 100 г макарони и оставете да се варат 10-12 минути. Процедете и зачинете по желба.

Содржина

Состав: пченкарно брашно* 55%, брашно од ориз* 27%, брашно од интегрален ориз* 12%, брашно од хелда* 3%, брашно од киноа* 3%.

*Од органско производство.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се