PROBIOS Органски бисквити од спелта пченица, 300 г

PROBIOS Органски бисквити од спелта пченица, 300 г
265,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030889C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Содржи околу 48 бисквити
  • Со сончогледово масло од прво цедење
  • Со сируп од житарки
  • Извор на протеини
  • Без млеко и јајца

Нето-тежина: 300 г

Содржина

Состојки: 66% брашно од спелта пченица*, сок од јаболко*, 8% масло од сончоглед*, 5% оризов и јачменов сируп*, сок од круша*, оризово брашно*, емулгатор: лецитин од сончоглед, средство за нараснување (натриум-амониум бикарбонат, винска киселина во прав), сол, природни ароми.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се