PROBIOS Органски кус кус од пченка без глутен, 375 г

PROBIOS Органски кус кус од пченка без глутен, 375 г
159,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
031463C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Без глутен
  • Извор на протеини
  • Инстант производ
  • Содржина за 3-4 порции

Нето-тежина 375 г

Содржина

Состојки: пченкарен гриз*.
Упатство за употреба: Едноставен за подготвување, спремно за 5 минути.
Ставете 250 г од органскиот кус кус од пченка во 250 мл зовриена вода, додадете 1 лажица ладно цедено маслиново масло.
Тргнете го од оган и оставете го да се олади 2 минути.
Додадете од маслото и продолжете со готвењето на тивок оган уште 3 минути со мешање.
Послужете по желба со зеленчук, мешунки, месо или риба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се