PROBIOS Органски мајонез од соја, без глутен 150 г

PROBIOS Органски мајонез од соја, без глутен 150 г
99,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040565C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Со ѓумбир и куркума
  • Без јајца
  • Растителен намаз со сончогледово масло, алтернатива на мајонезот
  • Погодно за вегани

Нето-тежина: 150 г

Содржина

Состојки: сончогледово масло* 41%, соја напиток 39% (вода, соја* 8%), лимонов сок*, јаболков оцет*, шеќер од шеќерна трска*, сол, пченкарен* скроб, ѓумбир* 0,5%, сенф*, куркума* 0,5%, средство за зацврстување: гуар гума.

Може да содржи и целер во траги.

По отвoрање да се чува во фрижидер и да се искористи за кратко време.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се