PROBIOS Органски оризов десерт со какао - без глутен, 4 x 100 г

PROBIOS Органски оризов десерт со какао - без глутен, 4 x 100 г
171,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041267C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Растителен десерт
  • Без млеко
  • Без глутен

Нето-тежина: 4 х 100 г

Содржина

Состојки: вода, 18% глукозен сируп од пченка*, 9,7% ориз*, 7% оризов скроб*, сончогледово масло*, 2% какао, средство за желирање: карагeнан и гуар гума, сол, природна арома.

Средство за згуснување: брашно од семиња од рогач*, карагенан (од морски алги).

*Од органско производство

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се