PROBIOS Органски оризов слад, 400 г

PROBIOS Органски оризов слад, 400 г
262,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
031420C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Сируп за засладување од ориз и из`ртен јачмен
  • Алтернатива за шеќер

Нето-тежина: 400 г 

Содржина

Состојки: 60% ориз*, 20% из`ртен јачмен*, вода.
Содржи глутен. 

Упатство за употреба: Добиен со природна ферментација на скробот во шеќер претставува одлична замена за шеќер.
Може да се употребува како засладувач во кремови, колачи, галети, бисквити, мусли, житни снегулки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се