PROBIOS Органски пченкарен кус кус, 250 г

PROBIOS Органски пченкарен кус кус, 250 г
179,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051633C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Не содржи глутен
  • Се подготвува за 5 минути
  • Претходно сварен производ

Кус кусот на Probios без глутен е идеален за оние лица, кои треба да избегнуваат глутен во нивната исхрана, но сепак би сакале да имаат вкусни и разновидни состојки за нивните оброци. Искористете ја вашата креативност и личниот вкус за да создадете оригинални рецепти комбинирајќи ги состојките што ги претпочитате.
 

Пакување: 250 г , (2 x 125 г)

Подготовка: лесен рецепт за 3-4 лица, подготвен за 5 минути. Ставете 250 г од кус кусот во сад за готвење. Промешајте и додадете 250 мл незовриена врела вода. Покријте го садот и оставете да отстои, се додека не ја добиете посакуваната густина. Додадете сол и лажица маслиново масло, промешајте со вилушка и зачинете по желба.

Содржина

Состав: пченкарно брашно*. Може да содржи траги од соја.

*Од органско производство.

Да се чува на ладно и суво место, подалеку од светлина и топлина.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се