PROBIOS Органски шпагети од дурум пченица семолина, 500 г

PROBIOS Органски шпагети од дурум пченица семолина, 500 г
113,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030912C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Од пченица култивирана во Тоскана

Со нерамна површини и порозна текстура, добиени на традиционален начин, со бавно сушење и мелење.

Нето-тежина: 500 г

Содржина

Состојки: дурум пченица семолина*, вода.

*од органско производство.

Може да содржи и јајца и соја во траги.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се