PROBIOS Органско брашно од камут пченица, 500 г

PROBIOS Органско брашно од камут пченица, 500 г
299,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045142C
favorite_border

Опис на производот

  • Органско брашно од Камут Khorasan пченица
  • Органски сертифициран производ

Нето-тежина: 500 г

Содржина

Состојки: органски брашно од Камут Khorasan пченица.

Може да содржи траги од соја.

Тестото од ова брашно добро нараснува и погодно е за подготовка на леб, крекери, двопек, пица и секако за колачи.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се