PROBIOS Органско брашно од спелта, 500 г

PROBIOS Органско брашно од спелта, 500 г
169,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041956C
favorite_border

Опис на производот

  • Органско брашно од спелта
  • Органски сертифициран производ

Се добива од италијанска спелта, позната по тоа што се користела уште од римско време. Брашното ги задржува благородните нутритивни компоненти на житарката, благодарение на кои е широко вклучено и во модерната исхрана.
 

Нето-тежина: 500 г

Содржина

Погодно е за леб и крекери, тост, стапчиња, шиациате (вид тесто слично на пица) и пица, како и за слатки.

Пакувано во заштитена атмосфера, што овозможува задржување на вкусот и квалитетот подолго време.
Може да содржи и соја во траги.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се