PROBIOS Органско интегрално брашно од камут пченица, 500 г

PROBIOS Органско интегрално брашно од камут пченица, 500 г
259,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045141C
favorite_border

Опис на производот

Органско интегрално брашно од Камут Khorasan пченица.

Камут е стар вид на пченицата Khorasan, со потекло од Месопотамија, која со органскиот начин на производство ги зачувала непроменети нутритивниот состав и органолептичките својства.

Оваа пченица никогаш не била калемена или генетски модифицирана. Интегралната пченица не подлежи на процеси на сепарација и затоа природно содржи големо количество на хранливи влакна. Брашното од Камут Khorasan пченицата е многу вкусно и погодно за подготовка на леб, крекери, двопек, солени стапчиња, schiacciate (тесто слично на пица), пица и секако за колачи.

Нето-тежина: 500 г

Содржина

Состојки: органско интегрално брашно од Камут Khorasan пченица.

  • Може да содржи траги од соја.
  • Да се чува на суво и ладно место.
  • Пакувано во заштитена атмосфера.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се