PROBIOS Органско интегрално брашно од спелта, 500 г

PROBIOS Органско интегрално брашно од спелта, 500 г
155,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041957C
favorite_border

Опис на производот

  • Органско интегрално брашно од спелта
  • Органски сертифициран производ
  • Големо количество влакна

Овој производ на Probios се добива од италијанска спелта, позната по тоа што се користела уште од римско време. Интегралното брашно со висока содржина на влакна, им дава посебен вкус и карактеристична боја на производите за кои се користи.

Нето-тежина: 500 г

Содржина

Погодно е за леб и крекери, тост, стапчиња, шиациате (вид тесто слично на пица) и пица, како и за слатки.

Пакувано во заштитена атмосфера, што овозможува задржување на вкусот и квалитетот подолго време.

Може да содржи и соја во траги.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се