PROBIOS Органско кокосово млеко, 400 мл

PROBIOS Organic Coconut Milk organsko kokosovo mleko
PROBIOS Органско кокосово млеко, 400 мл
219,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054919C
favorite_border

Опис на производот

Со својот сладок и миризлив вкус, кокосовото млеко е одлична алтернатива за кравјото млеко и павлака.

  • Органски сертифициран производ

Пакување: 400 мл

 

Содржина

Состојки: кокосова пулпа* 60%, вода. 
*од органско производство.

Да се чува на ладно и суво место. По отворањето да се чува во фрижидер и да се искористи во текот на 3 дена. Протресете пред употреба.
 

Нутритивен состав на 100 g производ: Енергетска вредност 707 kJ/169 kcal, масти 17 г од кои заситени 16 г, јаглехидрати 2,1 г од кои 0,4 г шеќери, протеини 1,6 г, сол 0,04 г. 

Употреба: за кари сос, супи, пијалоци, слатки, пудинзи и егзотични рецепти.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се