PROBIOS Органско ладно цедено маслиново масло, 500 мл

PROBIOS Органско ладно цедено маслиново масло, 500 мл
549,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030906C
favorite_border

Опис на производот

  • Органско ладно цедено маслиново масло
  • Од италијански маслинки
  • Природен извор на витамин Е
  • Органски сертифициран производ

Супериорна категорија на маслиново масло, директно добиено од маслинки со употреба на механички средства. Витаминот Е придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес. Замената на заситените со незаситените масти во исхраната придонесува за одржување на нормално ниво на холестерол во крвта.

Нето-тежина: 500 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се