PROBIOS Органско семе од сусам, 300 г

PROBIOS Органско семе од сусам, 300 г
223,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030876C
favorite_border

Опис на производот

  • Без глутен - извор на калциум, магнезиум и фосфор – сурово

Производот е природен извор на калциум, магнезиум и фосфор.

  • Калциумот придонесува за одржување на нормален енергетски метаболизам и за нормална функција на мускулите
  • Фосфорот придонесува за одржување на нормален енергетски метаболизам и одржување на здрави коски и заби
  • Магнезиумот придонесува за одржување нормален енергетски метаболизам и одржување на здрави коски и заби

Нето-тежина: 300 г

Содржина

При обработката, производот не се изложува на температура над 42°С, со што се задржани природните нутритивни вредности.

Погоден за лица кои преферираат сурова храна.

Погодно за употреба со житарки, крокети, за декорирање на леб, крекери и сл.

Може да содржи траги од јаткасти плодови. Пакувано во заштитена атмосфера.

Да се чува на суво и ладно место, заштитено од директна сончева светлина и топлина.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се