PROBOTALIFE 100% Органско масло од семки на дива кајсија, 30 мл

PROBOTALIFE 100% Органско масло од семки на дива кајсија, 30 мл
399,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
019691C
favorite_border

Опис на производот

  • 100% Органско и чисто масло од семки на дива кајсија
  • Богато со витамин Б17 (Leatril), витамин А и Е

Маслото од семки на диви кајсии е богато со природни витамини (посебно витамините А и Е кои се важни за нашата кожа), линолната и други масни есенцијални киселини, минерали и други хранливи состојки. Ова масло е делотворно заради две причини: пред се совршено се апсорбира и не остава масни траги и чувство на масло. Освен тоа не предизвикува алергиски реакции, дури и на најчувствителната кожа и се користи и во производи за бебиња.

  • Ароматерапија: маслото од семки на диви кајсии се користи како базно масло за ароматерапија, а неговото мешање со други масла го спречува нивното испарување.
  • Нега на кожата: маслото ефикасно ја омекнува и влажни сувата и стара кожа. Кожата лесно го впива ова масло и не остава масни траги. Ставете неколку капки од маслото меѓу дланките и масирајте ја кожата. За масажа на кожата на главата, маслото малку се загрева па потоа се нанесува.
  • Диететски предности: се користи како прелив за салати, бидејќи е богато со есенцијални масни киселини, витамини А и Е. Вкусот е сличен на бадемовото масло.

Спрема упатството на искусни нутриционисти, доколку се пие, се консумираат 10-30 капки.

Пакување: 30 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се