PROBOTALIFE Органско масло од оригано, 10 мл

PROBOTALIFE BIO Organic Wild Origano Oil origano maslo 10ml
PROBOTALIFE Органско масло од оригано, 10 мл
699,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
017036C
favorite_border

Опис на производот

Probotalife - 100% органско масло од диво оригано.

Поради високиот процент на карвакрол традиционално се користи за пиење, топла инхалација и мачкање на кожа.

  • Маслото е наменето за возрасни и деца над 3 години (доколку поинаку не е препорачано) секогаш разредено.

Одлично против:

  • Синузити
  • Есенски алергии
  • Настинки и вируси
  • Грипови и бактерии
  • Ефикасно ги отстранува бактериите (ешерихија коли, стафилококи, стрептококи, листерија)

Пакување: 10 мл

Содржина

Состав: 100% органски сертифицирано и неразредено масло од диво оригано со уникатен и пријатен, јак мирис и арома добиено од надземните делови од ендемската билка Origanum minutiflorum.
 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се