PROCTER & GAMBLE Ариел лаванда течен детергент, 1100 мл

PROCTER & GAMBLE Ариел лаванда течен детергент, 1100 мл
269,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
051795C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

ARIEL LIQUID LAVENDER - Концентриран гел

  • Течен детергент за перење алишта со арома на лаванда
  • Мека/средно тврда вода

Пакување: 1100 мл

Содржина

Состав: 5-15% анјонски сурфактанти, <5% не-јонски сурфактанти, фосфати, ензими, бензисотиазолинон, мириси, бензил салицилат, кумарин, лимонен, линалол.

Мерки на претпазливост: може да предизвика иритација на очите. Да се чува на места подалеку од деца. Во случај на контакт со очи: исплакнете темелно неколку минути. Во случај да се проголта: консултирајте се веднаш со лекар. Содржи линалол. Може да предизвика алергиска реакција.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се