PROLIFE Ензими, 30 капсули

PROLIFE Ензими, 30 капсули
360,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
035159C
favorite_border

Опис на производот

Содржат: дигестивни ензими (амилаза, липаза и пептидаза), пробиотици, пребиотици (глукоолигосахариди) и Б витамини.

Се користат при надуеност, гасови и лошо варење на храната. Дигестивните ензими го помагаат разложувањето на храната, пробиотиците ја балансираат цревната микрофлора, а витамините од Б групата, придонесуваат за нормален метаболизам на енергија, нормална мукозa и нормална функција на имунолошкиот систем.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Употреба: Се земаат 2 капсули дневно, најдобро веднаш после оброкот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се