PROLIFE Пастили, 24 парчиња

PROLIFE Пастили, 24 парчиња
370,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
008168C
favorite_border

Опис на производот

Prolife пастилите содржат живи бактериски култури (Bacilus coagulans), препорачани дози на витамини од Б групата и пребиотик (глукоолигосахарид).

Стресот, неадекватната исхрана, честото земање на антибиотици и покачената температура можат значајно да ја нарушат рамнотежата на дигестивниот систем, па како последица да се појават дигестивни тегоби и дијареа (пролив). Се препорачуваат при дијареа (пролив), патничка дијареа, со антибиотска терапија, лоша дигестија на храната...

Пакување: 24 пастили

Содржина

Употреба:

Едноставно и комфорно дозирање. Практични за патувања (се топи во уста, не е потребно да се зема со вода), за возрасни, деца, бремени жени и доилки.

1-2 пастили дневно се џвакаат или се топат во уста. Ако се користат истовремено со антибиотик, Prolife пастилите се земаат на растојание од најмалку 2 часа од антибиотикот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се