PROLIFE Перорална суспензија 7 шишенца по 8 мл

PROLIFE Перорална суспензија 7 шишенца по 8 мл
424,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
008068C
favorite_border

Опис на производот

Prolife суспензија со посебно дизајнирано шишенце, содржи пет пробиотски соеви, витамини од Б групата и пребиотик (глукоолигосахарид).

Дијареата и дигестивните проблеми најчесто се јавуваат поради стресот, неадекватната исхрана, често земање на антибиотици, покачена температура.... и можат значајно да ја нарушат рамнотежата на дигестивниот систем.

Пакување: 7 флакони

Содржина

Состав: комбинација од пет пробиотски соеви и пребиотик помага во разрешување на овие дигестивни тегоби. Дејството е потпомогнато и од витамините од Б групата кои придонесуваат за нормален метаболизам на енергија, нормална мукозна функција и нормална функција на имунолошкиот систем.

Употреба: Се пие 1 шишенце дневно, за бебиња половина од шишенцето. Соодветни за употреба кај деца од најрана возраст, бремени жени, доилки и возрасни.

Современиот затворувач на шишенцето овозможува суспензијата (сувиот прашок) да се припреми непосредно пред употребата. Ако се користи истовремено со антибиотик, Prolife треба да се зема на растојание од најмалку 2 часа од антибиотикот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се