PROSPAN Сируп, 100 мл

PROSPAN Сируп, 100 мл
323,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
001353C
favorite_border

Опис на производот

Prospan се користи за симптоматски третман на хронични воспалителни бронхијални болести и при акутно воспаление на дишните патишта придружено со кашлица.

Делува како експекторанс, бронхоспазмолитик и ја ублажува кашлицата. 

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: 1 мл сируп содржи 7 мг сув екстракт од листови на бршлен.

Не содржи: алкохол, шеќер и бои.

Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството!
За ризикот и несаканите дејства советувајте се со лекар или фармацевт.

Употреба

  • Деца од 1 до 5 години земаат по 2,5 мл од сирупот, 3 пати дневно
  • Деца од 6 до 9 години земаат 5 мл од сирупот, 3 пати дневно
  • Возрасни и деца над 10 години земаат по 5 – 7,5 мл од сирупот, 3 пати дневно

Времетраењето на третманот зависи од видот и тежината на клиничката слика. Дури и кај лесни воспаленија на дишните патишта, третманот треба да трае најмалку една недела. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се