PROVEN Fit For School, 30 таблети за џвакање

PROVEN probiotics fit for school child acidophilus&bifidus with vitamins c,d zinc and selenium cink selen probiotik
PROVEN Fit For School, 30 таблети за џвакање
507,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036395C
favorite_border

Опис на производот

Ацидофилус и бифидус со витамини Ц, Д, цинк и селен. 

  • Погодно за вегетаријанци
  • Без глутен
  • Без млеко
  • Природна арома на јагода

Специјална формулација за деца од 4 до 16 години која помага во одржување на нормална функција на имуниот систем и општа благосостојба.

  • Содржи 12.5 милијарди Lab4 Acidophilus & Bifidus корисни бактерии со витамини Ц, Д, цинк и селен кои придонесуваат за нормална функција на имуниот систем кај децата
  • Витамин Ц придонесува за нормално формирање на колаген потребен за нормална функција на забите

Пакување: 30 таблети за џвакање.

Содржина

Состав:

1 таблета за џвакање содржи:          

    ПДВ*
Витамин Д3 5 мкг 100%
Витамин Ц 45 мг 56%
Цинк  10 мг 100%
Селен 20 мкг 36%

Lab4 

Lactobacillus acidophilus (CUL60)

Lactobacillus acidophilus (CUL21)

Bifidobacterium animalis subsp. lactis (CUL34)

Bifidobacterium bifidum (CUL20) 

12.5 милијарди /
Фруктоолигосахариди (ФОС) 200 мг /

*препорачано дневно внесување

Состојки: засладувач (ксилитол), микроорганизми (Lactobacillus acidophilus (CUL60) и (CUL21), Bifidobacterium animalis subsp. lactis (CUL34), Bifidobacterium bifidum (CUL20), фруктоолигосахариди, природна арома (јагода, ванила), средство против стврднување (силикон диоксид, магнезиум стеарат), витамин Ц (Аскорбинска киселина), цинк цитрат, натриум карбоксиметил целулоза, дикалциум фосфат, хидроксиметилпропил целулоза, пченкарен малтодекстрин,  модифициран пченкарен скроб, сончогледово масло, антиоксиданси (натриум аскорбат, ДЛ-алфа токоферол, аскорбил палмитат), Л-селенометионин, витамин Д3 (холекалциферол).

Совети во случај на алергија: нема алергени.

Производот не содржи: вештачки бои, ароми и конзерванси.
Предупредување: Бремените жени или жените кои планираат да забременат треба да се консултираат со доктор пред да земат било каков додаток во исхраната.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Препорачано дневно внесување: како додаток во исхраната земете една (1) таблета за џвакање на ден заедно со оброк. Таблетите се џвакаат, не треба да се голтаат цели.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се