PROVEN Immune Defence Пробиотик, 30 капсули

PROVEN Immune Defence Пробиотик, 30 капсули
549,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
054949C
favorite_border

Опис на производот

  • Додаток на исхрана
  • Една капсула на ден
  • Со корисни бактерии и хранливи состојки за поддршка на имунитетот
  • 12,5 милјарди корисни бактерии
  • Погодно за вегетаријанци
  • Не содржи глутен
  • Не содржи млечни производи

Посебна формулација за лица со бурен и динамичен животен стил.

ProVen Probiotics Immune Defence ги комбинира бенефитите од научно проучените Lab4 група на корисни бактерии и состојките познати по своите карактеристики за поддршка на имунитетот и енергијата.

Lab4 корисните бактерии се природно присутни во нашиот дигестивен систем, но нивниот број постепено се намалува посебно како резултат на модерниот начин на живот .

Lab4 Consortium содржи живи бактерии. Гарантирана потентност со Triphase и Stability Max - уникатни системи на чување, кои гарантираат дека ќе земете толку корисни бактерии колку што е назначено на пакувањето.

Секоја капсула содржи 12.5 милјарди корисни бактерии како и:

  • Витамин Д3, Витамин Б12, Фолна Киселина, Цинк и Бакар кои придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем и
  • Витамин Б12 кој придонесува за нармален енергетски метаболизам.

Производител: ProVen Probiotics Port Talbot SA12 7BZ.

Земја на потекло: Велика Британија.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав: 1 капсула содржи:

    *ПДВ
Витамин Д3 10 мкг 200%
Фолна киселина 200 мкг 100%
Витамин Б12 10 мкг 400%
Цинк 10 мг 100%
Бакар 1 мг 100%

Lab4 Consortium

Lactobacillus acidophilus (CUL60)

Lactobacillus acidophilus (CUL21)

Bifidobacterium animalis subsp. Lactis (CUL34)

Bifidobacterium bifidum (CUL20)

12,5 милијарди живи бактерии

/

*препорачано дневно внесување

Состојки: микроорганизми (Lactobacillus acidophilus CUL60 & CUL21, Bifidobacterium animalis subsp. lactis CUL34, Bifidobacterium bifidum CUL20), средство за зголемување на волуменот (микрокристална целулоза, дикалциум фосфат), вегетаријанска обвивка на капсулата (хидроксипропил метилцелулоза), цинк цитрат, средство против стврднување (силициум диоксид, магнезиум стеарат), бакар цитрат, модифициран скроб, малтодекстрин, сахароза, пченкарно масло, фолна киселина, антиоксиданси (натриум аскорбат, ДЛ-алфа токоферол), цијанокобаламин (витамин Б12), холекалциферол (витамин Д3).

Употреба: за возрасни - една капсула на ден со оброк.

Совет при алергија: не содржи алергени.

Предупредување:

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Бремените жени или жените кои планираат бременост да се консултираат со лекар пред да земат додатоци на исхраната.

Додатокот на исхрана да не се употребува како замена за разновидна исхрана.

Да се чува на ладно и суво место.

Да се чува на места недостапни за деца.

Сериски број и рок на употреба: наведени на пакувањето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се