PROVEN Кардиобиотик, 30 капсули

PROVEN probiotics cardiobiotic, 30 capsules, kardiobiotik, probiotik
PROVEN Кардиобиотик, 30 капсули
534,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
046462C
favorite_border

Опис на производот

Кардиобиотик - Корисни Lactobacillus бактерии, со екстракт од маслинов лист, плус витамин Б1 за нормална функција на срцето.

Провен кардиобиотик содржи два научно проучени видови на корисни бактерии, хидрокситирозол (полифенол добиен од маслиново масло) и витамин Б1, кој се покажало дека е корисен за здравјето на срцето, придонесува во одржување на нормалната функција на срцето.

  • Погодно за вегетаријанци       
  • Погодно за вегани
  • Не содржи глутен
  • Не содржи млечни производи

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:

1 капсула содржи:                                                                 

    *ПДВ
Тиамин 1.4 мг 127%

Lactobacillus reuteri (NCIMB 30242)

Lactobacillus plantarum (CUL66)

10 милијарди живи бактерии /
Екстракт од маслинов лист  71.5 мг    /
-   Хидрокситиросол            5 мг   /

*препорачано дневно внесување

Состојки: микрокристална целулоза, вегетаријанска обвивка на капсулата (хидроксипропил метилцелулоза), микроорганизми (Lactobacillus reuteri NCIMB 30242, Lactobacillus plantarum CUL66), екстракт од маслинов лист, малтодекстрин, средство против стврднување (силициум диоксид, магнезиум стеарат), витамин Б1 (тиамин хидрохлорид).

Употреба: за возрасни - една капсула на ден со главниот оброк. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот на исхрана да не се употребува како замена за разновидна исхрана.

Совет при алергија: не содржи алергени.
Не содржи: вештачки бои, ароми и конзервативи.
Мерки на претпазливост: Бремените жени или жените кои планираат бременост да се консултираат со доктор пред да земат додатоци на исхраната.

Кардиобиотик е производ со живи бактерии.
Гарантирана потентност со Triphase и Stability Max - уникатни системи на чување кои гарантираат дека ќе земете толку корисни бактерии колку што е назначено на пакувањето.  

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се