PROVEN Shapeline Пробиотик 50 милијарди 30 капсули

PROVEN Shapeline Пробиотик 50 милијарди 30 капсули
1.100,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051554C
PROVEN SHAPELINE 50 BILLION cps x 30 (blister 3 x 10) (PROV)
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

50 Billion – ShapeLine Претставува балансирана комбинација од 50 милијарди пробиотици од различни соеви во една капсула. Производот е наменет за поддршка на здравјето на дигестивниот систем, контрола на телесната тежина, обезбедување на енергија и поддршка на општата благосостојба на организмот.

Содржи:

  • Lab4, најистражуваната група на корисни бактерии, со гарантирана потентност со Triphase и Stability Max - уникатни системи на чување кои гарантираат дека ќе земете толку Lab4 корисни бактерии колку што е назначено на пакувањето.

  • Lactobacillus plantarum, посебен вид на живи бактерии за комплетирање на комбинацијата.

  • Витамин Ц, витамин Д и цинк кои придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:

Една (1) капсула содржи:

Витамин Д 11мкг
Витамин Ц 80 мг
Цинк 10 мг

Lab4P Consortium

Lactobacillus acidophilus (CUL60)

Lactobacillus acidophilus (CUL21)

Bifidobacterium animalis subsp. lactis (CUL34)

Bifidobacterium bifidum (CUL20)

33.5 милијарди
Lactobacillus plantarum (CUL66) 16.5 милијарди
  • Според производителот, се додека пациентот не чувствува тегоби кои смета дека му се предизвикани од овој производ, може да го користи производот колку време сака, без потреба од правење пауза.

Производот не содржи:

  • Познати алергени

  • Не содржи глутен

  • Не содржи млечни производи

Погодно за вегетаријанци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се