PUFIES Fashion&Nature Пелени за бебиња бр. 5 (11-16 кг), 46 парчиња

Pufies 5, 11-16, 46 pcs, baby diapers peleni za bebinja
PUFIES Fashion&Nature Пелени за бебиња бр. 5 (11-16 кг), 46 парчиња
709,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055288C
favorite_border

Опис на производот

PUFIES Fashion&Nature Пелени за бебиња за еднократна употреба, за деца меѓу 11-16 кг тежина.

  • Секое пакување вклучува пелени со 2 различни дизајни инспирирани од природата
  • Двојна бариера за заштита од протекување
  • Без хлор и без парфеми и лосиони за да се минимизира ризикот од црвенило и иритација
  • Меки материјали за нежната бебешка кожа
  • Каналчиња за сувост до 12 часа заштита
  • Дерматолошки тестирано

Пакување: 46 пелени

Содржина

Состав: САП (супер впивлив), мека материја, полиолефин, полиестер, еластични нишки, лепила.

Мерки на претпазливост: Да се чува на суво и ладно место. За да избегнете ризик од задушување или гушење, чувајте ги подалеку од дофат на деца и бебиња.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се