PURA PERLA Youth Glow Серум за лице, 30 мл

Pura Perla Youth Glow serum za lice
PURA PERLA Youth Glow Серум за лице, 30 мл
1.168,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055641C
favorite_border

Опис на производот

Pura Perla Youth Glow - Серум за лице

  • За сјајна и млада кожа со совршен изглед
  • Со 5 % стабилна форма на витамин Ц, натриум аскорбил фосфат и 2 % на SkinWhite Herb, микс на екстракти кои ќе го подобрат тонусот на кожата, ќе го изедначат и осветлат тенот а кожата ќе заблеска со нов сјај
  • Формула збогатена со витамин Е и сквалеин кои помагаат во борба против слободните радикалии и ја подобруваат кожната бариера
  • Хијалуронска киселина за израмнување на фините линии и за вечен младешки изглед на лицето
  • Помага при хиперпигментација, при појава на флеки предизвикани од акни
  • Помага во измазнување на фините линии

Пакување: 30 мл. 

Содржина

Состав: сквалеин, масло од сончоглед, натриум аскорбил фосфат, ди-алфа токоферил ацетат, вода, глицерин, натриум хијалуронат, skin-white herb mix, цетеарил алкохол, цетеарет-20, етерично масло од лаванда, бензил алкохол, дехидроацетна киселина.

Начин на употреба: 

Се нанесуваат неколку капки на чиста дланка и нежно се масира серумот низ целото лице, очи и врат.  Доколку сте почетници со употреба на витамин Ц, првите 2 недели користете го само 2-3 пати неделно па потоа полека преминете на секојдневна употреба. 
Се нанесува наутро, после тоник а пред хидратантна крема. 
За најоптимални резултати потребно е да се користи серумот редовно, 2 месеци.

Да се чува на ладно и суво место. Да не се изложува на директна сончева светлина.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се