PURASANA Акаи бобинки во прав 100 г

PURASANA Акаи бобинки во прав 100 г
907,00 ден.
499,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032005C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Висока содржина на растителни влакна
  • Лиофилизирани
  • Погодни за вегани
  • Без глутен, без лактоза, без соја

Органски лиофилизирани акаи бобинки во прав (Euterpe oleracea) од Бразил. Акаи бобинките растат на палми на брегот на Амазон, на богата плодна почва во дождовните шуми.  Се смета дека се едни од најхранливите овошја во светот и се природен извор на многу хранливи материи и фитонутритиенти.

Нето-тежина: 100 г

Содржина

Најдобро е да се користат кога се зрели бидејќи тогаш се најбогати со антиоксиданти. Purasana акаи бобинките во прав се добиваат со постапка на лиофилизација за оптимална заштита на хранливата вредност и природната виолетова боја. Богати се со витамини, минерали и растителни влакна.

*од органско производство.

Производот не содржи глутен, лактоза, соја.

Употреба: да се растворат 3 лажички во 300 мл смути/млеко/сок.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се