PURASANA Green Mix Органска сурова мешавина во прав, 250 г

PURASANA Green Mix Органска сурова мешавина во прав, 250 г
716,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032014C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Мешавина од хлорела, јачменова трева, спирулина и пченична трева
  • Висока содржина на витамин Б1, Б2, фолна киселина, железо и селен
  • Извор на калиум
  • Висока содржина на протеини
  • Висока содржина на растителни влакна
  • Погоднa за вегани
  • Без глутен, без лактоза, без соја

Purasana Green Mix е одбрана мешавина од хлорела, спирулина, пченична трева и јачменова трева. Оваа високо квалитетна мешавина е природно богата со фолна киселина, селен и железо.

Извор е на многу витамини, минерали и фитонутритиенти, што лесно може да се апсорбираат во телото. Природна храна што му овозможува на телото да ги искористи предностите на овој зелен микс.

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Состојки: пченична трева, јачменова трева, спирулина и хлорела во прав од Монголија или Хаинан.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се