PURASANA High Fiber Mix Сурова мешавина во прав 250 г

PURASANA High Fiber Mix Сурова мешавина во прав 250 г
614,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032012C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Органски High Fiber Mix - Сурова мешавина во прав

  • Органски сертифициран производ
  • Мешавина од пченична трева во прав, лукума во прав, јачменова трева во прав и какао во прав
  • Погоднa за вегани
  • Без глутен, без лактоза, без соја

Purasana органската мешавина со висока содржина на влакна е мешавина од 4 видови состојки кои што се 100% чисти и необработени, без пестициди, хемикалии, филери, бои, ароми, конзерванси и/или други синтетички или неприродни адитиви.

Оваа мешавина има природно висока содржина на есенцијални хранливи материи и фитонутритиенти, што ја прави поволна за телото и умот и не го оптоварува организмот со лоши масти, шеќери, токсини.

Идеална мешавина за здрав и активен животен стил. HIGH FIBER MIX е мешавина која содржи големо количество растителни влакна, калиум, калциум и железо.

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Состојки: органски јачменова трева, пченична трева, какао и лукума во прав.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се