PURASANA Хлорела во прав 200 г

PURASANA Хлорела во прав 200 г
1.141,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036508C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Погодно за вегани
  • Без глутен, лактоза и соја

Богата со влакна, фосфор, бакар, манган, железо, цинк, селен, витамини Б1, Б2, Б3, Б6, Б9 и К. Хлорелата е слатководна алга и еден од најкомплетните извори на храна во светот. Природно содржи голем број на хранливи материи и фитонутритиенти.

Хлорелата има најголема содржина на хлорофил од било кое растение на земјата. Богата е со витамини, минерали и растителни влакна.

Пакување: 200 г

Содржина

Состав: 100% органска и сирова хлорела во прав (Chlorella vulgaris Beijerinck) од Монголија или Хајнан.

Употреба: да се растворат 3 лажички во 300 мл смути/млеко/сок.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се