PURASANA Мешавина од киноа инстант прав и какао 200 г

PURASANA Мешавина од киноа инстант прав и какао 200 г
431,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039024C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Погодно за вегани
  • Без глутен, лактоза и соја
  • Висока содржина на калиум, фосфор, магнезиум, железо, бакар, манган
  • Извор на витамин Б1

Киноата е семе слично на жито кое има комплетен протеински профил, односно ги содржи сите есенцијални аминокиселини и лесно се вари во организмот. Содржината на протеини во киноата може да се спореди со таа на млекото

. Споредено со житните производи, киноата не содржи глутен, лесно се вари во организмот и има пријатен вкус. Со додадените какaо и лукума во производот се зголемува неговата нутритивна вредност и се добива подобар вкус. Овој производ лесно се раствара во течности.

Нето - тежина: 200 г

Содржина

Состојки: киноа* инстант прав 80%, какао* во прав 12,5% и лукума*7,5%, од Перу.

*од органско производство.

Употреба: да се растворат 3 лажички во 300 мл смути, млеко или сок.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се